בואי ניפרד, נעשה את זה יפה

קונוטציה לפרידה היא בדרך כלל שלילית ומלווה בתחושת עצב, כאב, ולעתים גם כישלון ואכזבה. פעמים רבות קשה לנו עם פרידות, למרות שאנחנו מבינים שזה הדבר הנכון, שהגיע הזמן ושאנחנו מוכנים ואף רוצים להמשיך הלאה.
במקרים האלה, לעתים קשה לנו כי התרגלנו וכי אנחנו חוששים מהלא נודע ולכן מתרפקים על העבר ומתקשים להרפות.

תחושות דומות מלוות אותנו כשמדובר בדברים שאנחנו רוצים 'להיפרד' מהם בעצמנו, כמו הרגלים או אמונות שתוקעים אותנו. גם במקרים האלו, נקשרנו לצורות חשיבה מסוימות ולהתנהגויות מסוימות וקשה לנו לשחרר כי אנחנו לא מכירים משהו אחר.

אנחנו "מעדיפים" כביכול להישאר עם אותם הרגלים שהורסים לנו רק כדי לא להתמודד עם הלא נודע. פעמים רבות אנחנו כלל לא שמים לב שמשהו תוקע אותנו או שאנחנו חוזרים על אותה התנהגות לא אפקטיבית ואז אנחנו גם מתוסכלים מכך שלא הולך לנו בתחום מסוים.

למשל, מישהו שרוצה זוגיות ולמרות שהוא אקטיבי ומרגיש שהוא משקיע הרבה זמן ומאמץ, איכשהו כל פעם מחדש הקשר נעצר באותה נקודה. אותו מישהו כנראה מתוסכל מכך שהוא לא מצליח.

לעתים מתווספת לחוויה שלו פגיעה בערך העצמי כשהוא מסיק שמשהו כנראה 'לא בסדר איתו' כי הוא בררן מדי או כי הוא נמשך לנשים שלא היה רוצה לנהל איתן זוגיות ארוכה או כי עד שהוא רוצה היא לא מעוניינת ועוד.

כדאי לאותו מישהו לעצור רגע ולנסות להבין מה תוקע אותו ומה גורם לו כל פעם לחזור לאותן סיטואציות ולאותן תחושות שליליות שמלוות אותו.

הוא יכול לגלות שיש לו תפיסה שלילית כלשהי על זוגיות כי לדוגמא, ההורים שלו היו רבים הרבה ולכן זוגיות מבחינתו היא מילה נרדפת לוויכוחים או שאולי יש לו חשש שבת-זוג תאיים על החופש שלו כי ראה חברים שלו שזה קרה להם וכיו"ב.

לכן הוא מאוד רוצה זוגיות אבל גם מאוד חושש ממנה וכתוצאה מטרפד לעצמו את הסיכוי בלי לשים לב, כביכול כדי להגן על עצמו.

ברגע שאותו המישהו יבין שיש אמונה שעומדת בבסיס אי ההצלחה שלו למצוא ולהיות בזוגיות טובה, מהי אותה אמונה ומהן ההתנהגויות שהיא מייצרת, הוא יוכל לעבוד על הנושא ולהתמודד איתו.

כי "אי־שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות" (איינשטיין)

 

בואו אליי נעשה את זה יחד
רותם רוטמן-מאמנת אישית
054-7409409

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s